Яйце як аргумент

Якщо зброя пролетаріату – каміння, то зброєю активістів із ВО „Свобода” та Конгресу українських націоналістів зі Львова є яйце. Незважаючи на ріст цін на харчові продукти та на стабільну безкоштовність булижників, яйце не стало менш популярним аргументом у вирішенні ідеологічних суперечок.


7 листопада, під час святкування на площі біля монументу Слави у Львові ювілею Великої Жовтневої Соціалістичної Революції, трапилося зіткнення між представниками лівих сил та представниками патріотичної громадськості (nr2.ru).

Незважаючи на те, що між опонентами був подвійний кордон міліції з турнікетами та місце подій було оточене бійцями спецпідрозділів, противникам „червоної чуми” не забракувало винахідливості атакувати яйцями монумент Слави Воїнам-Визволителям та демонстрантів з протилежного табору. Після цього вони ритуально позбавили життя манекени сучасних та колишніх лідерів лівої справи та спалили червоні комуністичні прапори. У відповідь прихильники комуністичної на соціалістичної ідеологій скандували „Геть бандерівців!” та, з метою запобігти подальших нападів, були супроводжені міліцією в автобус після закінчення мітингу.

Подібне вже траплялося у 2004 році з кандидатом на посаду президента В.Януковичем. Під час візиту до Івано-Франківську його ледь не вбило яйцем. На відміну від комуністів, які покинули місце мітингу хоч і з охороною, але самостійно, тоді Януковичу знадобилася допомога охоронців. Та, якщо те яйце завадило лише іміджу та нервовим клітинам Віктора Федоровича, львівським активістам слід подумати, як вплине яйцева атака на імідж та серйозність сприймання їх організацій.