Керченська катастрофа: Прокуратура підраховує збитки

898 мільйонів доларів – таким є попередній монетарний підсумок шкоди, що була спричинена чорноморському узбережжю внаслідок катастрофи російського танкеру „Волганєфть-130”, що затонув в Керченській протоці під час шторму у Чорному морі 12 листопада цього року. В море вилилося більше 3 тис. тон мазуту.


„Ця цифра здобута арифметичним шляхом на основі даних, що були надані крімській прокуратурі від транспортної новоросійської прокуратури Росії про кількість мазуту, що вилилася з танкеру „Волганєфть-139” внаслідок аварії. Я впевнений, що навряд чи ця цифра буде зменшуватися”, – розповів в.о. прокурора Криму А.Угрюмов на прес-конференції в Сімферополі (УНИАН).

За повідомленням прес-служби Мінтрансу РФ, поки що немає можливості розпочати піднімання носової частини танкеру через несприятливі погодні умови. Рятівники приготували все необхідне обладнання та чекають на зміну погоди на березі. Добра погода, за прогнозами Гідрометцентру РФ, очікується після 6 грудня.

Щодо очисних робіт – на 30 листопада були завершені основні роботи. З берегової лінії Керченської протоки ліквідували біля 38,5 тис.тон забрудненого грунту та водоростей. Очищено 46,3 км узбережжя. В роботі по розчищенню узбережжя приймають участь 1300 чоловік, з них – 220 службовці МНС Росії (rosbalt.ru).

Тож, доки прокуратура підраховує збитки, виникають питання: хто саме понесе відповідальність за зруйноване довкілля, за розпач місцевих жителів та як порахувати збитки, спричинені численним птахам та морській флорі та фауні.