Отримати візу в ЄС стане легше

Вже до кінця цього року процедура отримання громадянами України віз до Євросоюзу може значно спроститися. Таким категоріям громадян, як журналісти, науковці, спортсмени, бізнесмени та інші планується видавати багаторазові візи терміном нм 5 років. Угода передбачає фіксовану ціну на візи у 35 євро. Пенсіонери, діти віком до 18 років та студенти отримуватимуть візи до ЄС безкоштовно, та термін розгляду заяв значно зменшиться. Ті, кому, за якимись причинами, відмовили у видачі візи, зможуть апелювати до спеціально створеного органу. Також будуть встановлені чіткі критерії щодо реадмісії, наприклад, коли та яким чином повертати осіб, що незаконно знаходяться на території країн-членів ЄС та України (bbc.co.uk).


Всі ці зміни відбудуться, якщо Рада Європейського Союзу розгляне та схвалить документ, який на пленарному засіданні в Страсбурзі вже схвалив Європейський парламент. В цьому документі йдеться про підписання угод між Україною та ЄС про спрощення візового режиму та реадмісію.

Проблема може виникнути через намір Болгарії та Румунії блокувати це рішення. Нагадаємо, що для 25 країн-членів ЄС існує безвізовий режим. На Болгарію та Румунію, що приєдналися до Євросоюзу досить недавно, цей режим не розповсюджується. Якщо це питання буде вирішено та, як сподіваються в ЄС, єдині правила існуватимуть для всіх країн-членів, Болгарія та Румунія не завадять Україні якнайшвидше перейти на нові правила отримання євровіз.