Двері в НАТО для нас завжди відкриті

На початку цього тижня американський посол в Україні Вильям Тейлор заявив, що остаточне рішення щодо вступу країни в НАТО ще не прийнято, але все може вирішитися в наступні 1-2 роки (nr2.ru). Він завірив, що рішення має бути прийнято тільки тоді, коли більшість мешканців України вирішать для себе це питання. Американці не збираються підштовхувати українців до НАТО, та, незалежно від рішення, що буде прийнято, двері альянсу завжди відкриті для нас. Тейлор також вважає, що в Україні бракує інформації про НАТО та про те, до чого зобов’язує членство в організації.


Як заявляли в МЗС кілька місяців тому, рішення про вступ до НАТО залежить від політичної зрілості країни та від рівня підтримки цієї ініціативи населенням, але питання може встати вже у квітні 2008 року на самміті альянсу, що пройде в Румунії. На самміті вирішуватимуть членство Хорватії, Македонії та Албанії.

В МЗС згідні з американським послом. Якби населення країни мало більше інформації, можливо, резістенція була б слабкішою та соціологічні дослідження могли б зафіксувати більший рівень підтримки вступу України в НАТО. Задля цієї мети Україна одержує фінансову підтримку з метою поширення популярності інтеграції до альянсу.

Зараз на Україні менш ніж 20% позитивно сприймають ідею вступу в НАТО. Згідно з дослідженнями центру імені Разумкова, повністю згідні приєднатися до альянсу 9.3% опитаних, ще 9.8% підтримують ідею, 11% частково згідні. Категорично проти ініціативи – 40.2% опитаних, скоріше не підтримують – 19.6% та ще не визначилися – 9% опитаних.