Знищення Воріт у Києво-Печерській Лаврі

Цього тижня у Києво-Печерській Лаврі сталося ЧП. В ніч на понеділок було знищено пам’ятник архітектури, збудований в 1950 році – ворота та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври ( за інформацією unian.net). Спочатку в СМІ надійшла інформація, що пошкодження Лаврі задали невідомі, але зараз намісник Лаври архієпіскоп Вишгородський Павло впевнений, що Ворота обрушилися невимушено через вік споруди. Як зауважила слідча комісія, головною причиною обрушення стало випадення цегли, а також старіння в цілому будівельних матеріалів та конструкцій. Також, за словами архієпіскопа, ворота не є аутентичним пам’ятником архітектури, бо були повністю знищені в 1942-1943 роках та відбудовані знов.


Нажаль, в останні роки, Лавра зазнає все більшого зруйнування. Причин на це, як вважають чиновників, існує біля двадцяти. Це і водопровід, заливаючий печери, і неякісна вентиляція, і діряві резервуари під вулицею Январьского повстання, та традиційна причина – брак коштів. За останні 10 років фінансування історичного заповідника зменшилось більш ніж у 12 разів.

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра Української православної Церкви Московського Патріархату офіціально запросило Міністерство култури та туризму України дозволити відновити знищений пам’ятник архітектури на нериторії Національного Київо-Печерського історико-культурного заповідника.