Зірки привертають увагу людей до хвороби Дауна

Режисер і актор Богдан Ступка, поет і видавець Іван Малкович, а також телеведуча Василина Фролова зустрілися з дітьми, хворими на синдром Дауна.

Зустріч відбулася під час фотосесії в рамках проекту “Українські зірки – дітям з синдромом Дауна”. Проект зініціювала Всеукраїнська благодійна організація Даун Синдром і Школа фотографії Віктора Марущенка.

“В Україні досі формально чинне розпорядження 1972 року, відповідно до якого лікарі повинні рекомендувати батькам віддавати дітей із синдромом Дауна в інтернат. Нам нашого сина не давали на руки протягом 6 годин…”, – розповів батько Петрика Андрій Василенко.

Він розповів, що батьки створили організацію, яка прагне допомогти суспільству зрозуміти, що це звичайні діти. “Вони не тягар для суспільства – навпаки, радше благословення. Я, наприклад, точно знаю, що мій син ніколи не стане наркоманом, убивцею або злочинцем. Він просто не розуміє, як це зробити”, – додав Василенко.

Богдан Ступка вважає, що цим питанням мусить займатися держава. “…Однак не влада ж виховує таких дітей. Головна відповідальність за цих дітей – на їхніх батьках. Вони потребують допомоги”, – наголосив актор.

Мету проекту – залучити широку суспільну увагу до дітей, народжених із синдромом Дауна, – поділяють провідні українські інтелектуали, художники, спортсмени й культурні діячі. Протягом 5 місяців вони будуть спілкуватися й брати участь у фотосесіях і спеціальних подіях з дітьми, хворими на синдром Дауна.

Проект “Українські зірки – дітям із синдромом Дауна” завершиться наприкінці року фотовиставкою й виданням настінного календаря.

Крім того, під час проекту благодійна організація Даун Синдром планує розпочати збір коштів на відкриття безплатного консультаційного центра для батьків дітей із синдромом Дауна, робити тренінги за сучасними методиками, почати освітні програми для медичного персоналу пологових будинків.

За матеріалами Українська правда, Кореспондент.