Харків: дитячий театр „Тимур” відсвяткував 31-річницю прем’єрою

Вже 31 рік в Харкові існує дитячий театр „Тимур” – театр, що виховує не тільки глядачів, але й акторів. Більшість акторів театру – діти з неблагополучних родин, сироти, інваліди, молоді люди з обмеженими можливостями, хворі на дитячий церебральний параліч. Колись це був просто дитячий театр. Зараз його девіз – від театру дитячого до театру християнського (damian.ru). Театр багато гастролює, та юні актори несуть своє духовне повідомлення глядачам в дитячих культурних центрах, церковних школах, колоніях для неповнолітніх, тощо. У травні цього року театр гастролював в Москві, та успіх спектаклів підтвердився багатьма відгуками, що надійшли в посольство України. За словами повноважного посла України в Росії О.Дьоміна, виступ театру в Культурному центрі України в Москві став знаковою акцією українського театрального мистецтва в столиці РФ.

В день свого народження, 11 листопада цього року, в будинку культури Червонозаводського району, відбулася прем’єра спектаклю „Зелений прапор надії” за однойменною п’єсою Алли Калмикової про польського педагога, письменника і лікаря Януша Корчака, який присвятив своє життя дітям – писав для них, про них і загинув зі своїми вихованцями у 1942 році у таборі смерті в Треблинці.

Безсмінний керівник театру Василь Сидін подякував харківській владі за фінансову підтримку, а представники харківської міської ради пообіцяли, що місто і в подальшому надаватиме підтримку театру.

«Цю виставу повинні побачити якомога більше студентів, вчителів та учнів шкіл», – висловили своє переконання після перегляду вистави студенти Харківського педагогічного університету ім. Сковороди. Керівництво міського управляння освіти та колектив театру «Тимур» домовилися про організацію показу спектаклю для школярів та студентів педагогічних навчальних закладів (city.kharkov.ua).