До Ющенко завітали одночасно шість президентів

У Києві почалася офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Ющенка з главами шести держав, які прибули на Енергетичний саміт.


На ганку біля Секретаріату Президента Віктор Ющенко зустрічає Президента Республіки Азербайджан Ільхама Алієва, Президента Республіки Грузія Михайла Саакашвілі, Президента Литовської Республіки Валдаса Адамкуса, Президента Республіки Польща Леха Качинського, Президента Естонської Республіки Томаса Хендріка Ільвеса, Президента Латвійської Республіки Валдіса Затлерса.

Як повідомляє Секретаріат Президента, в роботі саміту також братимуть участь Комісар Європейської комісії з питань енергетики Андріс Пібалгс, віце-президент Республіки Болгарія Ангел Марін, віце-міністр енергетики і мінеральних ресурсів Республіки Казахстан Ляззат Киїнов, Спеціальний представник США з енергетичних питань Євразії Бойден Грій.

Заплановано, що сьогодні в Секретаріаті Президента України відбудеться пленарне засідання Саміту з питань енергетичної безпеки і церемонія підписання документів. Після цього запланована сумісна прес-конференція президентів.

Серед основних питань порядку денного саміту – попередній висновок техніко-економічного обгрунтування для проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК). Планується, що до розгляду глав держав буде запропоновано 3 варіанти реалізації ЄАНТК після переведення нафтопроводу в аверсний режим: у напрямі Польщі, Словаччини і Білорусі. (ФорУм)