Таємниці Чорного моря

Уламки кораблів, фрагменти війн, що відбувалися віки тому та невідомі морські могили багатьох людей завжди були значною рисою моря, але ж на сотні метрів нижче українського південного кордону, Чорне Море має добре збережені докази для тих, хто сумнівається в історії. Насичені киснем пласти Чорного моря забезпечують зберігання всього, що лежить під поверхнею, як у музеї воскових фігур. Дійсно, понад 50000 різних уламків кораблів може лежати на морському дні, надаючи можливість прослідити міграційні шляхи людей з ранніх часів до наших днів.

Археологи, шукачі скарбів, вчені та інші знов повертаються до Чорного Моря, щоб розкрити секрети людства з часів Скіфів та Греків. Чорне Море також переповнено легендами. Древні греки, що билися за вихід у Чорноморський басейн, як головний герой грецького міфу “Язон та Золота Вовна”, називали це море негостинним містом. Інший міф пропонує, що води Чорного Моря були джерелом потопу в історії про Ноєв Ковчег. За однією версією, колись Чорне море було прісним озером, та катастрофічні події, визванні тануючими льодовиками та підвищенням рівня температури води, переробили озеро на море, що затопило плодовиті землі вздовж берега.

Сьогодні відвідувачі чорноморського узбережжя знайдуть чисті пляжі, готові до гребного спорту та морської рибалки, скелясті бухти, ідеальні для підводного плавання, та дивовижні види, якими насолоджувався драматург Антон Чехов, спостерігаючи акробатичні ігри грайливих дельфінів. Плавці, особливо у серпні, можуть побачити, як хвилі починають загадково освічуватися вночі. Цей ефект визваний тертям великої кількості планктону у воді. Й досі Чорне море наповнене легендами. Мабуть, радужні хвилі – це тільки засіб, за допомогою якого море нагадує мандрівникам про секрети, сховані на глибині.