У Женеві затвердили звіт України по вступу до СОТ

Робоча група з вступу України до Світової організації торгівлі в п’ятницю на засіданні в Женеві затвердила звіт України по вступу до СОТ. Про це повідомив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький, який брав участь у засіданні групи.


Як заявив заступник міністра, звіт затверджений зі всіма застосуваннями. За словами П’ятницького, питання про вступ України до СОТ очікується розглянути на засіданні Генеральної ради СОТ, яка відбудеться 5-6 лютого.

Нагадуємо, що 16 січня Україна врегулювала з Європейським Союзом питання використання експортних мит, яке було останньою перешкодою на шляху вступу України до СОТ. Процес вступу до СОТ Україна почала ще в 1993 році. Але рішучі кроки щодо інтеграції в СОТ було зроблені лише влітку 2007 року, у самий розпал політичної кризи в парламенті. Тоді рішення про вступу в СОТ було одним з останніх, прийнятих парламентом п’ятої каденції.

П’ятницький підкреслив, що домовленість з ЄС по експортних митах не дозволить надалі ставити Україну в будь-яке невигідне становище в рамках СОТ, небезпека чого існувала за умови ухвалення попередніх пропозицій ЄС. (ФорУм)